Uudised ja meedia

Ajalehe artiklid

1.Lauluõpetaja astus üles ehtekunstnikuna
19.02.2008 13:38
Ester Vilgats, reporter


Pärnu Kunstide maja lauluõpetaja Endla Murd pani oma kolme aasta jooksul valmistatud ehted Kunstide majas välja, neid näeb seal reedeni.

Kunstipisik on Murdidel veres, sest Endla ja Harri Murdi tütar Marit on kujunduskunstnik ja sellesama näituse kuraator. Eks ema Endla hakanudki kunsti vastu huvi tundma pärast seda, kui tütar kunstiakadeemiasse õppima läks.

Mõni aeg tagasi tegi Murd otsuse, et lõpetab kolme kohaga muusikaõpetajana rabamise, jätab vaid ühe koha ja sisustab vaba aega kvaliteetsemalt, see tähendab kunsti tegemisega.

Murd tunnistab, et tema ehted on ekstravagantsed, ega igaüks neid kanda julgegi, sest need tuleb nii-öelda välja kanda.

See pole Murdil esimene näitus. Möödunud aastal näitas ta oma ehteid Saksamaal, näitus sai teoks tänu seal elavale sõbrannale.

Loe lähemalt: http://wwx.parnupostimees.ee/190208/parnuparnumaa/10082780.php

 

2. Pärnu Postimees

Avaldatud 12.08.2009 kell 00:00
Garderoob pandi näitusele

Väljas on seelikud, pluusid, jakid ja kleidid, jalanõud ning käekotid, kokku üle 20 eseme, loetles Endla Murd. Näituse kuraator on sisekujundaja Marit Murd.
Foto: Meisi Volt
Pärnus Punase torni galeriis avati Endla Murdi näitus “Minu lõbusad riided”, mille sõnumiks on soov, et inimesed leiaksid viise oma rõivaid taaskasutada.

Loe lähemalt: http://www.parnupostimees.ee/151652/garderoob-pandi-naitusele/

 

3.Edevuse laat
November 24th, 2010

Veidi rohkem kui nädala on külastajatele uudistamist ja soovi korral ka omanikuks saamise võimalust pakkuv näitus „Edevuse laat“ olnud avatud Punase Torni ülemisel korrusel, kuhu kunstnik Endla Murd on koondanud 33 väga omanäolist ehet.

Loe lähemalt :http://blog.maaleht.ee/parnumaa/?p=19611

4.EDEVUSE LAAT. Endla Murdi näitus
Aeg: 15.11.2010 - 12.12.2010
Koht: Punase torni galerii
 

Endla Murd esitleb 2010. aasta jooksul valminud fantaasiaehted. Materjalideks on pärlid, traat, lõng, riie, kivid ja kõik muu, mis inspireerib.

Kuigi oma igapäevast leiba teenib Endla Murd tegelikult vokaalpedagoogina, on ta seejuures ka tegusaks Maarja-Magdaleena Gildi liikmeks - Gildimajas on Endlal oma stuudio "Endla Disain", kus valmivad fantaasiaehted ja ReUse rõivad. "Minu looming ja kõik sellega seonduv sai alguse tänu ideedele, mis mind kummitasid ning piisaval hulgal leidunud vabale ajale - viimast nüüd õnneks enam ei leidu". Näitustel on Endla Murd ehteid näidanud ka varem - Saksamaal Plochingeni linnas, Pärnu Kunstide majas, Valga Kultuurikeskuses, Rakveres. Ja nüüd taas Pärnus Punases tornis. Nii käesoleva, kui varasemate näituste kuraatoriks on alati olnud tütar Marit Murd. "Sest on hea, kui keegi eraldab terad sõkaldest", leiab Endla.

Loe lähemalt: http://kultuur.parnu.ee/suendmuse-detailid/?tx_asyseventcal_pi2[eventUid]=623

5. Pärnu Postimees

Avaldatud 12.08.2009 kell 00:00
Garderoob pandi näitusele

Väljas on seelikud, pluusid, jakid ja kleidid, jalanõud ning käekotid, kokku üle 20 eseme, loetles Endla Murd. Näituse kuraator on sisekujundaja Marit Murd.
Foto: Meisi Volt
Pärnus Punase torni galeriis avati Endla Murdi näitus “Minu lõbusad riided”, mille sõnumiks on soov, et inimesed leiaksid viise oma rõivaid taaskasutada.

Loe lähemalt: http://www.parnupostimees.ee/151652/garderoob-pandi-naitusele/

6.Info kuidas leida:

6.1. Kultuuripuhkus-VisitParnu.com

Endla Disain
Aadress: Maarja-Magdaleena Gild, Uus 5, Pärnu
Telefon: +372 516 7214
Telefon:
FAX
E-mail: endla3@gmail.com
Koduleht: www.maarjamagdaleenagild.ee

Kirjeldus: Taaskasutusmaterjalidest fantaasiarikkad rõivad, ehted, aksessuaarid. Nõuanded ja koolitused, kuidas taaskasutada oma vanu riideid, mis ei olegi nii vanad, kuid on lihtsalt igavad. Teha vanast uus on loodussäästlik, leidlik ja igati rõõmuvalmistav! Käsitöökoda asub Maarja-Magdaleena Gildis Pärnu vanalinnas.
 

http://www.visitparnu.com/et/puhkajale/kultuuripuhkus/place/1566

 

6.2. Kultuurikava.ee
Endla Disain
Pärnumaa , Pärnu , Uus tn 5 , 80013
Telefon: +3725167214
e-post: endla3@gmail.com
Kodulehekülg: http://www.endladisain.ee
Taaskasutusmaterjalidest fantaasiarikkad rõivad, ehted, aksessuaarid. Nõuanded ja koolitused, kuidas taaskasutada oma vanu riideid, mis ei olegi nii vanad, kuid on lihtsalt igavad. Teha vanast uus on loodussäästlik, leidlik ja igati rõõmuvalmistav!

Käsitöökoda asub Maarja-Magdaleena Gildis Pärnu vanalinnas.
http://www.kultuurikava.ee/activities/endla-disain/

https://www.google.ee/search?q=endla+disain&hl=et&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=hZdoUbmDM43VPJ_cgNgE&ved=0CEAQsAQ&biw=1272&bih=857

http://www.facebook.com/pages/ENDLA-DISAIN/125546844189766?id=125546844189766&sk=photos_stream

http://www.facebook.com/pages/ENDLA-DISAIN/125546844189766

http://maarjamagdaleenagild.ee/Endla_Disain.html

7. MOELAAT 23.04.2011

Moelaadast osa võtma on oodatud kõik!

Moelaat toimub Tallinna kesklinnas Astelia Ilusalongis 23.04.2011 kell 12.00 - 18.00 !
Aadressiga : Kunderi 28, Tallinnas kesklinnas

Meie Moelaadale tuleb " Endla Disain" omavalmistatud isikupäraste fantaasiaehete, riiete ja jms. Te kõik võite nende suurepäraste esemete omanikeks saada!

 

8. Eesti Naine
Pildikesi suvepealinnast


Anne Metsis 01.06.2011


Pidevat rannailma ei saa lubada ka suvepealinn, kuid Pärnus ootab koht, kuhu võib minna iga ilmaga. Kohe Maarja-Magdaleena gildi välisuksest sisenedes haarab see maja kõik loovusega seotud meeled.


ENDLA DISAIN. Endla Murd avab hommikul oma töökoja, mis näeb välja nagu imede kamber, pärastlõunati aga tõttab kooli lauluõpetajaks. Superstaarisaate nooruke Rosannagi on üks tema õpilastest. Stressivad konkursid on pedagoogitööga alati kaasas käinud, töökoda on Endla jaoks pingemaandus ja mõtete teoks tegemise koht: “Muidu nad hakkavad su sees möllama!” Vallalastud ideed möllavad uueksõmmeldud rõivastel ja ehetel, pulbitsevat loomingut jagub stendidele, aknalaudadele, seintele ja kappidesse.
Kui kodus said ühel hetkel kõik kinga- ja saapakarbid omavalmistatud ehteid täis, soovitas abikaasa ometi midagi ette võtta. Endla tegi oma töödest mitmeid näitusi, sealhulgas Saksamaal, ja sattus nii ka gildi. Majast väljas pakub ta võimalust tüdrukuteõhtut sisustada – lõbus seltskond saab endale peoleminekuks ise ehted valmistada. Tillukestest lõngakeradest keed ning õlgadeni rippuvad kõrvarõngad, “metsamoori pintslid”, on selle töökoja X-faktor.

 

 

9. Südalinna Ostuöö pakub glamuurset meelelahutust

08.12.2011

Südalinna Ostuöö reedel, 9. detsembril pakub taas glamuurset meelelahutust, suurepäraseid pakkumisi ja tähesära varjutavat ilutulestikku.

Port Arturi ja Pärnu Keskuse korraldataval Südalinna Ostuööl esinevad bluusiansambel Blue Déjà Vu, swingorkester G7 ja jazzduo Sven Kullerkupp ja Priit Kalda.

Port Arturis leiab aset ka Disiainiöö Eesti disainerite talvemoe müügiga. Disainiööl tekitavad disainiisu Diana Kurves, Merilin Pärn, kauplus Namarie, Helen Valk-Varavin, Artefactos, Tikobella, kauplus Vabrik, Kätlin Raud, Punane Torn, Anete Palmik, Endla Disain, Varakamber, Anu Mürk, Moshi, Jaanika Stuudio, kauplus Djemm ning Karmeni ehted.

Pärnu Keskuses toimuval Vintage Avenüül pakutakse müüa aegumatult stiilseid vintage riideid, ehteid ja aksessuaare.

Mõlemas keskuses leiavad aset ööloosid ja toimuvad üllatusesinemised. Südalinna Ostuöö lõpetab südaöine ilulestik.

Südalinna Ostuöö Port Arturis ja Pärnu Keskuses toimub sel reedel, 9. detsembril kell 20-24.

 

10. JÄÄ moodi moeshow
K 22.02. kl 17 Pärnu Vallikäärus
JÄÄ moodi moeshow

 

Eesti noorte moekunstnike looming talvisel catwalkil.
Külalistena Jelgava Craft School ja Vaasa, Aalto Ülikooli disainerid.
Liina Viira uue kollektsiooni esitlus.
Kauplus Vabrik.

 


Vintage talvemoodi esitlevad:
kauplused Traks ja Sats, Djemm ja Endla Disain.

 

http://www.iluguru.ee/disainer-endla-murd-endla-disainistuudiost/

http://www.flickr.com/photos/79130780@N08/7077681757/

 

http://pluss.parnupostimees.ee/348378/endla-murd-julgeb-olla-iseenda-moodi/